Baldų priežiūros ir naudojimosi instrukcija                                     

·       Apmušalais aptrauktų baldų negalima statyti tiesioginiuose saulės spinduliuose bei prie šildytuvų, kadangi tai silpnina ir  išblukina audinį. Baldus statykite toliau nuo radiatorių, orlaidžių ir oro kondicionierių, kad išvengtumėte staigių temperatūros pokyčių.

·         Nestatykite plastikinių ar guminių daiktų (lempų pagrindų, užrašų knygučių, guminių kilimėlių ir kt.), nes kai kurie plastikai turi savo sudėtyje ingredientų, kurie gali pažeisti apdailą.

·         Periodiškai keiskite priedų prie baldų vietą, kad jie negulėtų ant baldų visą laiką toje pačioje vietoje.

·         Naudokite minkštus apdangalus, audeklus, kad apsaugotumėte baldų paviršių nuo plastiko, gumos, karštų indų, gėrimų, knygų kampų, gėlių vazonėlių ir vazų.

·         Nuvalykite nešvarumus iš karto. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, paliks baltas dėmes ant baldo. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti apdailą.

·         Pasidėkite apsauginį popieriaus lapą, jei rašysite šratinuku ant baldų paviršiaus.

·         Pakelkite ir padėkite daiktus, o ne traukite juos baldų paviršiumi.

·         Stenkitės nestatyti baldų po langais.

·          Tokius baldus reikia reguliariai valyti dulkių siurbliu, prieš tai nurinkus visas pagalvėles ir atidžiai išsiurbiant nešvarumus iš kraštų, siūlių ir audinio klosčių. Saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, sutepimo įvairias chemikalais ir kitais skysčiais.

·         Tirpstančios vandenyje dėmės valomos šiltu šampūno ir vandens tirpalu, skirtu minkštų baldų valymui. Jeigu išdžiovinus dėmės neišnyko, rekomenduojama papildomai valyti dėmių valikliu.

·         Netirpstančios vandenyje dėmės valomos įprastu dėmių valikliu.

·         Dėmės reikia valyti atsargiais judesiais sukant ratu.

·         Išvalytą vietą reikia išdžiovinti. Lygintuvą naudoti draudžiama.

·         Skalbimas-nerekomenduojamas.

Rūpestinga priežiūra neleis dulkėms giliai įsigerti į medžiagą Patogiausiose minkštų baldų vietose susidaro išsėdėtos vietos. Jas sumažinti padės dažnas nuolatinis pagalvėlių bei išsiimančių dalių purenimas ir apvertimas, tačiau visiškai sėdėjimo žymių panaikinti nepavyks - tai neišvengiama apmušalais aptrauktų baldų savybė.

Perspėjimas:

  • Vandens pagrindu pagaminti arba dezinfekuojantys valikliai gali būti audinio susitraukimo priežastis.
  • Įvairūs tirpikliai gali nepašalinti vandens pėdsakų ant audinio.
  • Išvengti nešvarumų padės reguliarus valymas dulkių siurbliu ir tinkamu šepečiu.